اعزام بیش از 40 نفر از دانشجویان واحد اهر به کربلا

اعزام بیش از 40 نفر از دانشجویان واحد اهر به کربلا

 
به همت دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج دانشجویی 40 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر جهت حضور در مراسم معنوی پیاده روی اربعین حسینی(ع) با نام " کاروان زائران حسینی" عازم کربلای معلی شدند.
در مراسم اعزام این دانشجویان که جمعی از مسئولین شهری نیز حضور داشتند مسئول ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی را اجتماع باشکوه جهان تشیع در میثاق مجدد با فرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) ذکر کرد و این اجتماع را نشان وحدت و همدلی مسلمانان برشمرد.
حجت الاسلام لطیف ذاکر ضمن قدردانی از همکاری و همراهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با برنامه های فرهنگی و معنوی گفت: امسال بیش از 40 نفر از دانشجویان این واحد در این اجتماع حسینی و حماسه بزرگ اربعین حضور خواهند داشت.
وی گفت: حرکت کاروان زائران حسینی با ندای لبیک یا حسین(ع) آغاز شد و این کاروان به مدت 3 شب در نجف و 3 روز در کربلای معلی اسکان دارند و مسافت پیاده روی حدودا 400 کیلومتر از نجف تا کربلا است که تقریبا 9 روز به طول خواهد کشید.
حجت الاسلام ذاکر از اهداف مهم اعزام کاروان زائران حسینی دانشجویی را به پیاده‌روی اربعین را زمینه سازی برای رشد معنوی و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و تجربه اندوزی جوانان و دانشجویان در این سفر اعلام کرد تا با حضور در این فضای معنوی و فرهنگی ضمن تهذیب نفس و مشاهده شکوه این سفر همه چیز را در خاطرات خود حفظ نمایند.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

کانال تلگرام دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر